ملزومات ماساژ

ابزارهایی برای کمک به ایجاد آرامش و یا درمان

ابزار ماساژ یا ابزار سلامتی؟ شاید هم بهتر باشد بگوییم ابزاری برای رهایی از تنش های عصبی و انرژی های منفی جسمی و روانی! آیا تا به حال ماساژ حرفه ای توسط ماساژورها (ماسورها) به وسیله ملزومات ماساژ را تجربه کرده اید؟ ویژگی ابتدای استفاده از ماساژ (در ذهن عموم جامعه) وجه ریلکسی و یا رفع خستگی عضلات بدن را دارد، اما امروزه ماساژ جزو یکی از روش های درمانی برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات روانی و همچنین فیزیکی نیز به حساب می آید. البته ماساژ بخصوص ماساژ درمانی اصول و تکنیک های خاص خودش را دارد اما به این معنی نیست که افراد مختلف نتوانند از آن استفاده کنند. امروزه ماساژ در قالب رفلکتو تراپی ( بانام رفلکسولوژی و با نام فارسی بازتاب شناسی)  نقش مهمی را در درمان نیز ایفا میکند. در چنین ماساژ هایی با ابزار های کمکی که در آینده به آن می پردازیم، نیز استفاده میشود. این کار گاهی اوقات توسط افراد متخصص و حرفه ای و با استفاده از ابزارهای کمک ماساژوری که با نام استیک ماساژ نیز شناخته میشود،  انجام شود. گاهی اوقات نیز افراد بدون هیچ تجربه خاصی و با استفاده از ملزومات ماساژ ( با کمی آگاهی و تمرین ) قادر به انجام این کار هستند.

پکیج ابزار ماساژ (استیک های ماساژ) شامل وسایل متعددی می شود که هر یک از آنها کاربرد و کارایی مختلفی برای تکنیک های مختلف دارند. و هر یک از این ابزار با ظاهری غیر متعارف برای نکته از رفع تنش و خستکی و یا نقطه ای از روان و جسم مفید هستند. آنچه که باید در نظر داشته باشید جنس و نوع این ابزارها است. اغلب وسایل و ابزارهایی که برای ماساژ طراحی و تولید شده اند از جنس چوب، سنگ و یا فلز هستند. ابزارهایی از جنس طبیعت! پس معقول است که اگر شما با ماساژ توسط ابزارهایی از جنس طبیعت به آرامش برسید. شکل و فرم ابزارهای مخصوص ماساژ به گونه ای متناسب با کاربرد و کارایی آنها طراحی شده است. بنابراین هنگام خرید این ابزارها باید به این موضوع توجه داشته باشید.

 

شاید بپرسید مگر این ابزارها فقط توسط ماسورها به کار گرفته نمی شوند؟ در پاسخ باید بگوییم هر کسی می تواند از این ابزارها استفاده کند اما یقینا این ابزار ها نیز (همانند بی شمار ابزاری که در دنیا خلق شده است ) اگر توسط اهل فن و متخصیص خود مورد استفاده واقع شود به مراتب نتیجه مطلوب تری به همراه خواهند داشت. طراحی ابزار ماساژ از جنس چوب، فلز و سنگ پیچیده نیست و برای استفاده از آن به مهارت و تخصص خاصی نیاز ندارید. حتی خوب است تا بدانید این ابزارها گزینه مناسبی برای هدیه دادن به دیگران میتواند گزینه تاثیر گذار باشد. لوازم کمک ماساژ ابزارهایی برای کمک به ایجاد آرامش و یا درمان هستند که حتی می توان آنها را برای ایجاد عمیق ترین حس آرامش به دیگران نیز هدیه داد.

هدیه ای از جنسی متفاوت، !

حالا که متوجه شدید ابزار ماساژ چه کاربردی دارند و طرز استفاده از آنها پیچیده نیست، می توانید آن را به عنوان هدیه ای برای تمدد روان و یک هدیه ماندگار و خاص به اطرافیانتان انتخاب کنید. شاید به ظاهر گمان کنید کادو پیچ کردن یک وسیله عجیب و کمتر دیده شده و یا هدیه دادن آن چه تاثیری بر روی مخاطب دارد؟ اگر کمی ریزبینانه تر به این موضوع نگاه کنید متوجه می شوید که در دنیای پرتنش و پراسترس وسیله ای برای رفع استرس و ایجاد حس و حال خوب می تواند بهترین هدیه باشد.

هدیه مناسب هدیه ای زیبا و ماندگار است که حس و حال خوب و خوشی را در مخاطب ایجاد کند و این حس و حال همیشه تا زمانی که مخاطب در حال استفاده از آن وسیله است، با او بماند. اگر لباس و پوشاک هدیه دهید، روزی کهنه می شود. اگر اکسسوری و لوازم فانتزی هدیه دهید روزی کیفیت و کارایی خودشان را از دست می دهند. اما چنین هدیه ای نه تنها طول عمر بلندی دارد و کیفیتش را از دست نمی دهد، بلکه همیشه باعث ایجاد حس و حال خوش در مخاطب می شود. بنابراین تهیه ابزار ماساژ می تواند هدیه ای برای آرامش و ایجاد حس خوش و بخصوص سلامتی ( علوم طبی و یا درمانی) باشد.

و حال قضاوت با شماست، چنین هدیه ای برازنده نیست؟