هدایای تبلیغاتی چوبی

تنوع رنگِ هدایای تبلیغاتی چوبی

یکی از چالش های خرید هدایای تبلیغاتی چوبی، تفاوت رنگ محصولات با یکدیگر است.

بیایید یک موضوع مهم رابا هم بررسی کنیم، اگر به محصولات طبیعی علاقمندید و از تاثیرات معجزه آسای آنها اطلاع دارید، بهتر است دور یکنواختی و یکدست بودن را خط بکشید.

نگاهی به جامعه انسانی بیندازید حتی دوقلوهای همسان نیز در بعضی جزییات با هم متفاوت اند. این تنوع و گوناگونی در ذات طبیعت است و دقیقا همین ویژگی، باعث جذابیت و تمایز محصولات طبیعی از ساخته های مصنوعی شده است. پس اگر رگه های رنگی متفاوتی در هدایای تبلیغاتی چوبی خود دیدید تعجب نکنید! ما همواره به سیاستهای کاری خود، که ارایه بهترین کیفیت هدیه تبلیغاتی و ساختن احساس خوش است پایبند هستیم؛ اما رنگ هدیه تبلیغاتی چوبی به انتخاب طبیعت ساخته و پرداخته شده و کنترل ما فقط در حوزه انتخاب بهترین انواع چوب و استفاده از چوب های سالم است.

برای آشنایی بیشتر با تاثیر چوب در محیط و روابط صاحبان کسب و کار این مقاله را مطالعه کنید.

اگر همچنان سوال دارید که دلیل تنوع رنگ هدایای تبلیغاتی چوبی چیست لطفا ادامه مطلب را بخوانید تا با ویژگی های فیزیکی و شیمیایی چوب و دلایل ایجاد تنوع رنگ، بیشتر آشنا شوید.

عوامل ایجاد نقش و نگار در چوب

  • دوایر سالیانه

عامل اصلی ایجاد نقش و نگار در چوب، دوایر سالیانه هستند؛ اختلاف رنگ چوب بهاره و تابستانه به صورت حلقه های سالیانه تیره و روشن در چوب پدیدار می شود.

  • پیچیدگی الیاف چوب

الیاف چوب معمولا در راستای محور طولی قرار دارند ولی بخاطر شرایط جغرافیایی، ژنتیکی و بعضی عوامل دیگر،گاهی الیاف بصورت مورب، پیچیده یا موجدار قرار میگیرند و آثار این پیچیدگی ها به صورت نقش و نگار در چوب ایجاد می شوند.

  • مواد رنگی معدنی

رنگ چوب ناشی از مواد شیمیایی مانند تانن، رزین، روغن، اسیدهای آلی و مواد رنگی ست که جذب این مواد شیمیایی متفاوت، در بافت های الیاف چوب بهاره و تابستانه باعث تفاوت در شکل گیری رنگ دانه ها و رنگ آمیزی و اثرگذاری آنها در چوب می‌شود؛ ضمن اینکه گونه چوب، سن درخت، ترکیبات خاک، شرایط آب و هوایی، محل رویش درخت و ارتفاع از سطح دریا بر این فرآیند تاثیرگذارند.

  • عوامل طبیعی

علاوه بر تمامی مواردی که به آنها اشاره کردیم، تغییر رنگ چوب می تواند ناشی از رطوبت، نور خورشید، قرار گرفتن در معرض هوای آزاد و ذخیره مواد استخراجی باشد، رنگ چوب در اثر تماس با هوای محیط و تابش نور خورشید تغییر میکند و معمولا تیره تر میشود، مثلا چوب توسکا به سرعت بعد از بریده شدن درخت، از سفید به قرمز و سپس قهوه ای مایل به زرد تغییر میکند.

عوامل ثانویه ی تغییر رنگ چوب

در پروسه تولید و فرآوری چوب که شامل تبدیل شدن به الوار، پرداخت چوب، پوشش دهی با روغن ها و مواد مختلف است، رنگ طبیعی چوب ممکن است تا حدی دستخوش تغییر شود و تا انتهای پروسه، که چوب به یک هدیه تبلیغاتی یا محصولی دیگر تبدیل می شود نمی توان با دقت گفت که چوب چه رنگی خواهد داشت.

 

کلام آخر اینکه، چوب بی شک یکی از بهترین و سودمندترین مواد خام طبیعت است و بدون وجود چوب، بشر هرگز به این سطح از پیشرفت و رفاه نمی‌رسید؛ در ابتدا ماده‌ای حیاتی برای ساخت ابزارهای اولیه، خانه و قایق برای حرکت در رودها بود و سپس، برای ساخت اکثر اشیا و ابزارهای سودمند، مورد استفاده قرار گرفت. بخشی از فناوری چوب بر اثر تلاش صنعتگران باقی مانده، ولی بیشتر آن ناچار از بین رفته و با مواد و روش‌های دیگر که نتیجه انقلاب صنعتی بشر بوده، جایگزین شده‌است.

و جالب است بدانید که چوب تنها منبع طبیعی تجدیدپذیر است. نفت، زغال و دیگر معادن سرانجام روزی تمام خواهند شد، ولی جنگلی که به خوبی نگهداری شود (حتی گاهی بدون نگهداری) به‌طور نامحدود به تولید چوب ادامه خواهد داد. چوب جایگاه برجسته‌ای در اقتصاد جهانی دارد و تولید سالانه چوب در جهان ۲۵۰۰ میلیون متر مکعب است. خواص فیزیکی، شیمیایی و نیز مکانیکی چوب آن را فعلاً به ماده ای بی جانشین تبدیل کرده‌است.