رنگ سال

رنگ سال جدید | رنگ سال ۲۰۲۲

پنتون به تازگی انتخاب خود را برای رنگ سال ۲۰۲۲ اعلام کرد.

رنگ در افراد مختلف، به روش‌های متفاوت تاثیر می‌گذارد. در طول آشفتگی همه‌گیریCOVID-19، برخی به سمت رنگ‌های خنثی‌ و آرام‌بخش جذب شدند در حالی که برخی دیگر خود را در رنگ‌های روشن و نشاط‌آور غوطه‌ور کردند. حالا که کم کم وارد دنیای پسا کرونا می‌شویم، رنگ‌هایی که خانه‌ها و زندگی‌های ما را پر می‌کنند دوباره تغییر خواهند کرد، اما احتمالاً روندهای خاصی ظاهر می‌شوند و برخی از کارشناسان، از قبل رنگ‌های برتر سال ۲۰۲۲ را پیش‌بینی می‌کنند.

هر سال، شرکت‌ها و کارشناسان متخصص رنگ، گزینه‌هایی را که بهترین توصیف برای دوره فعلی هستند، معرفی می کنند. انتخاب‌های آن‌ها برای رنگ سال، اغلب بر اساس گرایش‌های فرهنگی، دنیای پاپ، مد، فناوری و طراحی از سرتاسر جهان است و نتایج آن به تدریج منتشر می‌شود.

رنگ سال ۲۰۲۲

معرفی رنگ Very Peri

Veri Peri نقطه عطف جدیدی را رقم زد!

برای اولین بار در تاریخ ۲۳ ساله پنتون، رنگ جدیدی به طور خاص به عنوان رنگ سال ایجاد شد. این رنگ، حس آرامش‌بخش آبی را با انرژی و هیجان رنگ قرمز ترکیب می‌کند. رنگ سال ۲۰۲۲ رنگی گرم و شاد است که برای برانگیختن کنجکاوی و خلاقیت طراحی شده‌است و قرار است نماد گذار ما از انزوای همه‌گیری COVID-19 باشد.

مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون، در مصاحبه ای گفت: “در حالی که در حال حرکت به دنیای تغییرات بی‌سابقه هستیم، انتخاب گزینه جدیدی از خانواده رنگ‌های آبی، حس اعتماد را به ارمغان می‌آورد”

“رنگ پنتون سال منعکس کننده چیزی است که در فرهنگ جهانی ما در حال وقوع است. لوری پرسمن، معاون مؤسسه رنگ پنتون، خاطرنشان می کند: ایجاد یک رنگ جدید برای اولین بار در تاریخ، نشان دهنده نوآوری و تحول جهانی است.”

رنگ Veri Peri منعکس کننده دنیای امروز ما است، همانطور که رنگ بنفش،‌ ترکیبی از آبی و قرمز است، دنیای کنونی ما نیز ترکیبی از تعاملات فیزیکی و دیجیتالی است.

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که به‌طور فزاینده‌ای در حال دیجیتالی شدن است، همان‌طور که گذشته و آنچه هست را با هم ترکیب می‌کنیم و زندگی‌مان از هر جنبه ترکیبی‌تر می‌شود.

همانطور که جهان از سختی‌ها و دوره‌های طولانی انزوا بیرون می‌آید، می‌توانیم از کمی نشاط و نیروهای الهام بخش استفاده کنیم.

رنگ بنفش Veri Peri با در نظر گرفتن این موضوع انتخاب شد: پذیرش این موضوع که جهان بعد از همه‌گیری ویروس کرونا، تغییر کرده است و الهام بخشیدن به دوران جدیدی از مثبت بودن، که اکنون زندگی فیزیکی و دیجیتالی ما را در هم می‌آمیزد.

حالا این عوامل به گونه‌ای ادغام شده‌اند که قبل از آن هرگز نمی‌توانستیم چنین شکلی از زیستن را پیش‌بینی کنیم، رنگ سال Veri Peri منعکس‌کننده طراحی دیجیتال و امکانات رنگی جدید برای اکتشاف در سال جدید است.