هدیه چوبی

نقش چوب بر بهبود کیفیت و روابط صاحبین کسب و کار

چوب یکی از عناصر اصلی و بسیار محبوب در مبحث دکوراسیون و دکوراتیو های تزیینی ست که حضورش در محیط می تواند گریزی کوتاه و دلچسب از زندگی مدرن و ماشینی امروزی به دل آرام و ساده، اما زیبای طبیعت باشد. محصولات چوبی و چوب در محیط کار و منزل به نوعی نماینده ی طبیعت و تداعی گر حس زندگی و آرامش می باشد.

تئوری های روانشناسی محیطی و دکوراسیون داخلی به طور کامل به این امر پرداخته اند که تا چه میزان ممکن است عناصری همچون چوب که در محیط اطرافمان (در بحث چیدمان منزل و محیط کار شخصی ) استفاده می کنیم بر احساسی که در آن محیط به ما دست می دهد تاثیر گذار باشند.

جوامع امروزی، خسته از زندگی مدرنیته و مملو از تکنولوژی هایی در هم تنیده هستند که ما را احاطه کرده اند. این امرگاها باعث تنش و عدم آسایش به همراه دارد. حال در این میان حتما تجربه خوشایند چند روز زندگی در دل طبیعت با عناصر طبیعی را داشته اید و متوجه تغییر حال و هوا و روحیه اثر بخشی مثبتی آن بوده اید. گویی این احساس امنیت و آرامش در طبیعت ناشی از تعلق اجدادمان به طبیعت و آمیخته بودن این عنصر طبیعی از ابتدا با زندگی شان می باشد.

  • تاثیر چوب بر محیط پیرامون
  1. استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منزل و محیط کار فضا را مطبوع تر و گرم تر می کند. این موضوع فقط بر دکوراسیون تاثیر نمی گذارد، بلکه حسی در محیط ایجاد می کند که به سادگی و ناخوداگاه به انسان منتقل شده و حال و هوایش را عوض می کند. تصور کنید در محیطی قرار می گیرید که در هر گوشه ای از آن یاد آوری از طبیعت به چشم می خورد! نمی توانید حس آرامش و امنیت و صمیمیتی که در چنین فضا هایی در شما ایجاد می شود را نادیده بگیرید.
  2. با توجه به اینکه چوب، این متریال اصیل و محبوب از دل طبیعت می آید، استفاده از آن در میان هزاران سازه ی مصنوعی و پرداخته شده ی دیگر که شاید نشانی از اصالت در آنها دیده نشود، علاوه بر سلامت روحی ، سلامت جسمی نیز به همراه خواهد داشت. برای مثال یک هدیه ی چوبی کوچک روی میز منزل یا محل کارتان یا یک دکور چوبی کوچک، در مقایسه با نوع شیشه ای آن مسلما امنیت بیشتری به همراه دارد.
  3. چوب آرامش را برایتان به ارمغان می آورد و این تنها به دلیل زیبایی بصری یا طبیعت این عنصر نیست! دکورها و اشیای چوبی در منزل یا محیط کار صداهای موجود در آن محیط را به مراتب و به طرز چشمگیری آرام تر و ملایم تر منعکس می کنند. از این جهت است که محیط هایی که در آن اشیای چوبی به کار رفته اند بیشتر احساس سکوت و آرامش را به ما منتقل می سازند.
  4. نکته ی حائز اهمیت دیگر در استفاده از متریال چوب در دکوراسیون منازل این است که تغییرات و نوسانات دمایی در این عنصر تاثیر چندانی ندارد ( هوای سرد آن را سردتر و هوای گرم آن را گرم تر نمی کند ) و هم در هوای سرد و هم در هوای گرم مناسب برای استفاده است و از کاربری اش کاسته نمی شود. چوب فضای پیرامون ما را مطبوع و دلنشین میسازد.

۵- کاربرد عناصر چوبی و دکوراسیو نهای چوبی تنها به محیط منزل محدود نمی شود، بلکه استفاده از چوب در محیط کار که معمولا محیط خشک و خسته کننده ای می شود، تا حد بسیار زیادی می تواند محیط را تلطیف کرده و خستگی کار را از جانتان برهاند. تصور کنید روی میز کارتان که هر روز با آن سر و کار دارید ( که بعد  از خانه بیشترین زمان را آنجا میگذرانیم ) ، لابه لای اشیای بی جان کار و مشغله های روزانه، یک گلدان کوچک چوبی، یک قاب عکس چوبی و یا ابزار و وسیله کاربردی چوبی کوچک دیگر تا چه اندازه می تواند انرژی مثبت به شما انتقال دهد و حس سر زندگی و آرامش را به روزهای خشک و یکنواخت کاری تان بیافزاید.

چوب به سادگی میتواند محیطمان را دلپذیر تر سازد .

  • تاثیر چوب بر هدایای تبلیغاتی

تاثیر چوب بر هدایای تبلیغاتی را می توان از استقبال فراوانی که علاقه مندان به طبیعت و طرفداران هدایای منحصر به فرد و خاص از گیفت ها و هدایای چوبی کردند دریافت. به کار گیری عنصر چوب در هدایا و خریداری هدایای چوبی یکی از خلاقیت ها و ابتکار هایی بود که طرفداران خاص خودش را به خود اختصاص داد. یکی از مهم ترین خاصیت های هدایا و گیفت های چوبی، آن اصالت و حس نوستالژیکیست که این عنصر، بی وقفه به شما منتقل می کند. حالا تصور کنید این احساسات با ماهیت یک هدیه ی با ارزش یا یک یادگاری از شخصی خاص چقدر می تواند برایتان ارزشمند و جذاب باشد.

احتمال این که مخاطبین هدیه تبلیغاتی شما، با چوب ارتباط برقرار کرده و از آن لذت ببرند، بسیار زیاد است. اکثر افراد با نقش و تاثیر مثبتی که چوب بر زندگیشان میگذارد خشنود میشوند . زیرا که حس مثبت و خوشایند از آن دریافت میکنند. پس این که هدیه تبلیغاتی چوبی بتواند هدف شما ( تاثیر گذاری و ماندگاری شما را بر ذهن آنان ) را دنبال کند بسیار است.

قدرت یک هدیه چوبی را دست کم نگیریم زیرا که آن میتواند به راحتی باعث شادمانی و ماندگاری ما در ذهن مخاطبینمان باشد.