هدیه تبلیغاتی ماه رمضان

هدیه مذهبی و معنوی ماه رمضان چه میتواند باشد؟

هدیه دادن در همه اوقات لذتبخش، پسندیده و نیکوست؛ مخصوصا در روزهایی که به هر دلیلی خاص تر و ویژه ترند، از مناسبتهای شخصی( مثل هدیه تولد، هدیه سالگرد ازدواج، هدیه فارغ التحصیلی و..) تا مناسبتهای ملی و میهنی( مثل هدیه یلدا، هدیه عید نوروز و…) و مناسبتهای مذهبی و معنوی( مثل هدیه ماه رمضان، هدیه نیمه شعبان و..) اما دغدغه اصلی و همیشگی در این مواقع این است که چه هدیه ای مناسب است و به طور کلی چه گزینه هایی برای هدیه دادن وجود دارد؟ نیازها و علایقِ مخاطبِ دریافت هدیه چیست و سوالاتی از این قبیل…

با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان و البته شرایط ویژه امسال که مثل سال گذشته درگیر ویروس کرونا هستیم؛ ما چندین پیشنهاد برای هدیه ماه رمضان داریم که در ادامه آنها را بررسی میکنیم.

با توجه به دسته بندی های مختلفی که میتوان برای هدایای ماه رمضان داشت ما هدایا را در سه دسته کلی مد نظر قرار داده ایم:

۱٫هدایای مرتبط با فرایض دینی ماه رمضان

خواندن قرآن، نماز و دعاهای روزانه، جزو فرایض همیشگی ماه رمضان محسوب میشود و هدایایی که مرتبط با این امور مذهبی باشند میتوانند حس خوبی به مخاطب القا کنند. هدایایی مانند قرآن، نشانگر قرآن، جانمازهای متنوع، مهر وتسبیح یا دعاهای ویژه ماه رمضان در ابعاد و بسته بندی خاص و منحصر به فرد، میتوانند بعنوان هدایای مناسب ماه رمضان در نظر گرفته شوند.

۲٫هدایای مرتبط با تجربه معنوی ماه رمضان

انسانها نیاز به نشانه هایی دارند که لحظات خاص را به یادشان بیاورد و این لحظه های خاص و متفاوت برای هر انسانی متفاوت است. گاهی در زمان و مکانی خاص، فرد تجربه ای معنوی بدست می آورد و دوست دارد نشانه ای از آن تجربه همراهِ همه روزها و لحظه هایش باشد. این تجربه های معنوی گاهی در مناسبتهای مذهبی مثل ایام مبارک ماه رمضان حاصل میشود، گاهی با دیدن صحنه ای مسحورکننده در طبیعت و گاه از لابلای گفتگو با یک دوست شکل میگیرد.

این تجربه ویژه از هر طریقی که ایجاد شده باشد، انقدر جالب و ارزشمند است که بخواهیم بارها و بارها آن را به یاد آوریم و داشتن یادگاری از آن حال و هوا یا عناصری که همان تجربه را برای ما تداعی کنند میتوانند ما را به آن لحظه خوشایند متصل کنند.

حال سوال اینجاست که چه هدایایی میتوانند تجربه معنوی ماه رمضان را تداعی کنند؟

عناصری مثل شمع، گل محمدی، هدایایی که بتوان صدای اذان استاد مقدس زاده اردبیلی یا ربنای استاد شجریان را با آنها شنید؛ میتوانند مثالهایی از این دسته هدایا باشند.

۳٫هدایای مرتبط با روزه و بطور ویژه افطار و سحری

همانطور که میدانید رعایت اصول تغذیه در ماه رمضان، برای حفظ سلامت بدن بسیار ضروری ست، مخصوصا در شرایط کرونا که در صورت عدم رعایت اصول تغذیه صحیح در وعده سحر و افطار یا حذف یکی از وعده ها مخصوصا سحری، گرسنگی موجب ﺗﻀـﻌﻴﻒ ﺳﻴﺴـﺘﻢ اﻳﻤﻨﻰ ﺑﺪن میشود و اﺣﺘﻤﺎل اﺑﺘﻼ ﺑﻪ ﺑﻴﻤﺎرى ﻛﻮوﻳﺪ ١٩ را اﻓﺰاﻳﺶ میدﻫﺪ.

بنابراین باید با رعایت اصول تغذیه مناسب ماه رمضان و تامین منابع غذایی حاوی ویتامین‌های ضروری و منابع حاوی آهن، روی و سلنیوم که برای عملکرد سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ لازم هستند، نگرانی از نظر تضعیف سیستم ایمنی بدن در ایام روزه‌داری و خطر ابتلا به این بیماری را  کاهش داد. مثلا انواع خشکبار، مغزها و خرما که در رشد و خونسازی نقش دارند، باید در ایام روزه داری به مقدار کافی مصرف شوند.

خرما منبع عالی قند، ‌فیبر، کربوهیدرات، پتاسیم و منیزیوم است و مغزها هم غنی از پروتئین و فیبر هستند و حداقل چربی را دارند.

در وعده شام هم میتوان به جای مصرف نوشیدنی های شیرین مانند انواع نوشابه های گازدار، ماءالشعیر، آب میوه های صنعتی وانواع شربت ها، از آب آشامیدنی سالم، عرقیات سنتی و شربت های خانگی بسیار کم شیرین استفاده کرد.

بنابراین هدیه دادن خوراکی هایی مانند خرما و انواع خشکبار و اجیل در بسته بندی های جذاب و شکیل میتواند هدیه تاثیرگذاری برای ماه رمضان باشد؛ همچنین دمنوشها و عرقیجات سنتی در شیشه های زیبا میتوانند بعنوان هدیه ای ارزنده برای ماه رمضان باشند.

گروه خلاقیت دیدنو، در سالهای گذشته و امسال هدایایی ویژه ماه رمضان طراحی و تولید کرده است که میتوانید نمونه هدایای مناسبتی ماه رمضان را در این قسمت بینید.