کاربرد چرم در ساخت هدایا

کاربرد چرم در ساخت هدایا

بعد از سنگ وچوب، چرم را می توان به عنوان قدیمی ترین همدم انسان برشمرد. از زمان های بسیار دور چرم به عنوان پوششی برای انسان های نخستین بوده و هم اکنون نیز هست، هر چند به علت سهولت در تهیه پارچه وقیمت پایانی ارزان تر نسبت به چرم هم اکنون پارچه هشتاد در صد بازار را از آن خود کرده اما چرم همچنان از محبوبیت بالایی در بین بسیاری از جوامع جهانی برخوردار است.

اما سوال مهم این است که واقعا چرا باید از چرم استفاده کرد؟

اولا چرم جزو الیاف کاملا طبیعی می باشد.

همین طور که شما با پوست خود تعرق می کنید حیوانات نیز تعرق می کنند پس می توان نتیجه گرفت چرم تهویه بسیار خوبی دارد به خصوص در کفش و همین طور باعث جذب تعرق می شود.

چرم را در ضخامت های مختلف و برای کاربردهای مختلفی می توانید استفاده کنید. شما می توانید یک کیف پول بسیار نرم بزی داشته باشید یا یک کیف پول گاوی سفت و محکم، هرچند که چرم گاو را نیز می توان مانند چرم بزی نازک و نرم کرد.

در ضمن چرم جزو کالاهای لوکس وبا ارزش استفاده می شود که شما می توانید ست های مختلفی را برای خود تهیه کنید.

چرم استحکام فوق العاده بالایی دارد به طوری که با چرم می توان ماشین را بکسور کرد.

چرم در برابر حرارت مستقیم آتش مقاوم است و آتش نمی گیرد.

چرم عمر بسیار طولانی دارد به طوری که یک کیف چرم را می توان برای چندین سال استفاده کرد.

همین طور با این که من خود هیچ گاه به این نوع موضوع ها اعتقاد نداشتم اما با توجه به صحبت های اطرافیان، کیف چرم می تواند برای انسان اعتبار داشته باشد.

البته عده ای وزن و قیمت زیاد چرم را یک معضل یا بهتر بگویم ایراد بزرگ می دانند که من نیز آن را رد نمی کنم اما در قبال استحکام و طول عمر واعتبار و جذابیتی که چرم به شما می دهد، این ها مشکل حادی محسوب نمی شوند.