۱۸ مورد از خرافات سنتی درباره هدیه دادن را بشناسید! (قسمت دوم)

در مقاله قبلی به تعدادی از باورهای خرافی درباره هدیه دادن اشاره کردیم، این مقاله در ادامه همان موارد است!

۱۰.گل رز

از دوران ویکتوریا، گل رز به هدیه‌ای محبوب بین عاشقان تبدیل شده است و رنگ‌های مختلف معانی متفاوتی را القا می‌کنند، برای مثال یک رز قرمز برای نشان دادن اشتیاق و گل رز سفید برای نشان دادن خلوص هدیه داده می‌شود. مهم این بود که گل رز را با رنگ “اشتباه” هدیه ندهیم.

۱۱.زمرد

باور سنتی این بود که زمرد در لانه گریفین‌ها (موجودی اسطوره‌ای که بخشی از آن شیر و بخشی عقاب است) یافت می‌شود و حامل زمرد را از شر محافظت می‌کند. هدیه دادن زمرد شانس، خوشبختی و موفقیت را به ارمغان می‌آورد، مگر اینکه در روز دوشنبه داده شود، در این صورت شانس از دست می‌رود! اگر مردی به معشوق خود یک زمرد به عنوان هدیه بدهد، می‌توان از آن برای خدایی قدرت عشق آنها نیز استفاده کرد. اگر رنگ زمرد کمرنگ‌تر شود، عشق آنها کم می‌شود، اما اگر زمرد سبز تیره‌تر شود، به معنای شکوفایی عشق است!

۱۲.گل

دادن گل همیشه یک هدیه دوست داشتنی است، اما طبق بعضی باورهای خرافی گل‌های شاخه بریده، عامل بدشانسی است! دادن یاس سفید به یک فرد بیمار عامل بدشانسی است و نویدبخش بهبودی او نیست یا اگر گل‌های زرد هدیه بدهید، می‌توانید به زودی منتظر دریافت مقداری پول باشید.

۱۳.دستکش

دادن دستکش عامل بدشانسی است و اگر آن را به دوستی بدهید به این معنی است که دعوا خواهید کرد! به همین ترتیب، هدیه دادن یا پذیرش هدیه با دست چپ منجر به از دست دادن دوستی می‌شود.

۱۴.فیروزه

اگر بر سر اینکه چه چیزی برای مادرشوهرتان هدیه بگیرید مشکل دارید، بیشتر از این جستجو نکنید. فیروزه نگین نیمه قیمتی را هدیه بدهید تا هر گونه خصومت بین شما و مادرشوهرتان از بین برود!

۱۵.پر طاووس

هرگز نباید پرهای طاووس را به عنوان هدیه داد، زیرا داشتن پرهای طاووس در خانه بسیار بدشانسی آور است چون چشم بد را فرا می‌خواند! چتر و آینه نیز از هدایای بدشانسی هستند، زیرا باعث بیگانگی می‌شوند.

۱۶.فلز

مراقب باشید که هدایا از چه فلزی ساخته شده‌اند. هدایایی که از روی ساخته می‌شوند، نشانه زندگی طولانی و خوشبختی هستند، در حالی که هدایایی که از قلع ساخته شده‌اند، عامل شرارت‌اند!

۱۷.مرجان

گردنبند مرجانی برای کودکان، آنها را از آسیب محافظت می‌کند. گفته می‌شود که اگر صاحبش مریض شود مرجان قرمز رنگ پریده می‌شود و با بهبودی به رنگ کامل باز می‌گردد.

۱۸.کیف پول

اگر به کسی کیف یا کیف پول می‌دهید، حتما حداقل یک سکه داخل آن قرار دهید. این کار باعث می‌شود که کیف پول هرگز خالی نماند و نشان دهنده ثروت آینده است.

اجازه دهید در انتها به این نکته مهم اشاره کنیم که هیچ کدام از این باورهای خرافی مورد تایید ما نیست و صرفا برای آشنایی با عقایدی که افراد مختلف با اعتقادات و ملیتهای مختلف نسبت به هدیه دارند، این مقاله را ارائه داده‌ایم. پس لطفا به عنوان منبع برای انتخاب و تصمیم‌گیری در مورد خرید یا پذیرفتن هدیه از آن استفاده نکنید!